Jak zdobyć uprawnienia na zwyżki?

Butik z ubraniami
Własny butik internetowy – od czego zacząć?
7 września 2017
przedszkole Tychy
Dlaczego warto wybrać niepubliczne przedszkole
27 września 2017

Na rodzimym rynku pracy brakuje specjalistów najróżniejszych profesji, wykształconych, z uprawnieniami, posiadających właściwy certyfikat, który potwierdza, że mamy do czynienia z wysokiej klasy fachowcem. Dotyczy to również operatorów tzw zwyżek, czyli podestów ruchomych, dzięki którym praca na znacznej wysokości i wykonanie tam precyzyjnego zadania nie stanowi już problemu. Są oni potrzebni najczęściej specjalistom od marketingu. To dzięki nim nasze miasta stały się kolorowe za sprawą wielkich bilbordów reklamowych.

Ich rola nie ogranicza się jedynie do zawieszania ogromnych reklam, ale tu jest najbardziej widoczna dla otoczenia. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że osoby mające uprawnienia na zwyżki są niezbędne do każdej pracy wysokościowej, która wymaga precyzji, dodatkowego sprzętu czy części. Urządzenia te są nieocenione w montażu oświetlenia czy odśnieżaniu dachów. Mogą być też pomocne w myciu okien i prowadzeniu prac remontowych. Podnośniki te ratują także ludzkie życie. Znajdują bowiem zastosowanie w pracach prowadzonych przez Straż Pożarną. Gdyż wykorzystanie podnośników pozwala na szybkie dotarcie do poszkodowanych w pożarach i bezpieczne sprowadzenie ich na ziemie.

Mimo tego, że obsługa takiego podnośnika nie wydaje się skomplikowana, to istnieją bardzo rygorystyczne przepisy co do samych podestów (wymagań technicznych, ich konserwacji oraz eksploatacji), ale także dotyczące fachowców obsługujących tego typu sprzęt. Z tego powodu Urząd Dozoru Technicznego ściśle określa zakres umiejętności jakie powinien posiadać operator podestów.

Umiejętności takich nabyć można na specjalistycznych kursach na zwyżki, gdzie prócz wiedzy teoretycznej, kursant uczy się praktycznej obsługi podestów. Kursy takie kończą się egzaminem sprawdzającym, przed komisją egzaminacyjną Urzędu Dozoru Technicznego, którego uwieńczeniem jest bezterminowy certyfikat honorowany w całym kraju.

Komentarze są wyłączone.